„Najbardziej rockowe piosenki” BeatlesówNa iTunes pojawiła się nowa składanka z piosenkami The Beatles. Co zawiera?

John Lennon, Paul McCartney i George Harrison w 1968 r.

Zestaw zatytułowany „Tomorrow Never Knows” to 14 doskonale znanych utworów czwórki z Liverpoolu, m.in. „Revolution”, „Helter Skelter”, „Paperback Writer”, „Savoy Truffle” czy „Back In the U.S.S.R.”. Twórcy informują, że wybrali „najpotężniejsze rockowe piosenki” Beatlesów. Innych, bardziej szczegółowych kryteriów nie podają.

Kolekcji towarzyszy promocyjne wideo „Hey Bulldog” (do obejrzenia poniżej) oraz krótki list od Dave’a Grohla z Foo Fighters. Grohl pisze, że gdyby nie Beatlesi, nie byłby dzisiaj muzykiem, a także określa Fab Four jako „zdolnych do wszystkiego” i „nie znających granic”. Na końcu stwierdza, iż „przez kolejne pokolenia Beatlesi pozostaną najważniejszym zespołem rockowym wszech czasów”.

Nigdy nie byłem uprzedzony co do składanek, a jeśli chodzi o tę, to muszę przyznać, że wybór piosenek jest zdecydowanie interesujący. Fani Beatlesów mogą taki zestaw złożyć sobie sami z już posiadanych utworów, ale dla tych, którzy dopiero zapoznają się z twórczością „najważniejszego zespołu rockowego” jest to naprawdę niezły punkt startowy. Myślę, że można za pomocą owej składanki skutecznie wyleczyć się z fałszywego obrazu Beatlesów jako czterech chłopaczków grających prostego rock and rolla.


Źródła: itunes.apple.com, rollingstone.com, eminewmedia.de, universoback.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Szybkowieści i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s