Nowy film o Hendriksie pod znakiem zapytaniaOstatnio w światku muzycznym coraz głośniej było o, będącej już rzekomo w fazie „pre-production”, filmowej biografii Jimiego Hendriksa. Okazuje się jednak, że cała sprawa wcale nie jest taka prosta.

Jimi Hendrix w 1966 r.

Choć do zrealizowania fabularyzowanej historii życia tego wybitnego muzyka zabierano się już wielokrotnie bez rezultatu, to tym razem nadzieje były wyjątkowo duże. Scenarzysta i reżyser, John Ridley, podał tytuł filmu („All Is By My Side”), dowiedzieliśmy się także, że fabuła ma skupiać się na latach 1966-67, kiedy to Hendrix rozpoczynał swoją karierę i wydawał pierwszą płytę – „Are You Experienced”.

Ponadto, dosłownie przed kilkoma dniami, Irish Film and Television Network ogłosiło, że niebawem w irlandzkich miastach Dublin i Wicklow rozpoczną się zdjęcia do filmu, a główną rolę zagra André 3000 (muzyk znany z zespołu Outkast). Podano nawet dość szczegółową informację, jakoby zdjęcia miały trwać dokładnie 6 tygodni.

Andrzej Trzy Tysiące

Teraz jednak okazało się, że wszystko nie wygląda tak różowo. Organizacja Experience Hendrix, zajmująca się schedą po Hendriksie, wydała bowiem oświadczenie, w którym stwierdza, że „żaden taki film nie będzie mógł zawierać oryginalnej muzyki Jimiego Hendriksa” bez podjęcia pełnej współpracy z ową organizacją.

Czy informacje o tworzeniu filmu są tylko plotkami, czy też może twórcy pragną przedstawić historię Hendriksa „na około”, zubożoną o prawdziwe utwory i nazwiska? A może obie strony jeszcze się dogadają? Póki co trudno osądzić. Pozostaje nam trzymać kciuki i wierzyć, że film w końcu powstanie i będzie dziełem wartościowym. A tym czasem przypomnijmy sobie jak grał prawdziwy Jimi.


Żródła: rollingstone.com, nme.com, jasobrecht.com, pigeonsandplanes.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Szybkowieści i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s