Dr. John nagrywa płytę z połową The Black KeysMistrz łączenia muzyki z voodoo (a raczej z hoodoo, ale co to kogo interesuje), wybitny klawiszowiec i przy okazji niezwykle ciekawa osobistość, czyli Dr. John nagrywa nową płytę. Pomaga mu w tym połowa duetu The Black Keys – Dan Auerbach.

Album ma pojawić się na półkach 3-ego kwietnia. Póki co, możecie sobie posłuchać jednego utworu – „Revolution”. Moim zdaniem warto. Saksofony i solo na klawiszach wymiatają. Jest nadzieja na zwyżkę formy, bo choć ostatnie płyty Doktora były niezłe, to na pewno nie tak dobre, jak te z przełomu lat 60. i 70.

Dr. John (czyli Malcolm Rebennack) niemal od początku związany był z brzmieniami Nowego Orleanu, kulturą voodoo/hoodoo, ale też chociażby z funkiem. Początkowo grał głównie jako muzyk sesyjny, ale dość szybko wypracował ów własny, wyjątkowy styl i zaczął nagrywać albumy solowe, których obecnie ma na koncie ok. 30. Współpracował też chociażby z Ringo Starrem i Vanem Morrisonem, zagrał w filmie „Blues Brothers 2000”. Jeśli ktoś nie zna jego twórczość, to niech skosztuje tych dwóch kawałków: „Right Place, Wrong Time” (bardziej funky), „Gris-Gris Gumbo Ya Ya” (bardziej voodoo).

Źródła: rollingstone.com, htbackdrops.com, music.newcity.com, shorefire.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Szybkowieści i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s